İyi ki Doğdun, Çoktu Vardın, Belki Hep Olacaksın Facebook

Şubat 8th, 2013 → 6:57 pm @ // No Comments

İnternet Reklamcılığı

Mark, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde yurt odasında sadece aşkına duyduğu kini çıkarabilmek amaçlı yazılıma başladığı ve tüm dünya da bir fenomen haline gelen ilk haliyle TheFacebook sonra ki marka adıyla Facebook 9 yaşına bastı.

Peki, bu kadar büyük patlamaya neden olan neydi, hiç düşündünüz mü?

Bu dünyada insan oğlu yaratılıp yaşama sunulduğunda basit görevleri vardı, Yemek bul, sığınak bul ateş yak kalan sürede de çocuk yap ki mahiyetini çoğalt ve güçlendir. İşte ta o ilk günlerden bugüne gelişen teknoloji bir çok ihtiyaçlarımızı daha hızlı çözmeyi sürdürdü. Ancak bir konuda yeterince tatmin edemedi.

—-> AŞK —

Evet Mark, tamamen kısmet döngüsünü arttırabilmek için oluşturduğu bu ağ öncelikle farklı kısmet arayan genç beyler sonra da bayanlar tarafından ilgi odağına geldi. E işin ön planında sadece öğrenciler olduğundan çok daha hızlı gelişti. Geçen bu 9 yılda oradaki genç öğrencilerin çoğu artık üste düzeyde yönetici olma şansını yakaladı ya da yakın duruma geldi.

Peki Facebook’u kullanmayı bıraktı mı? tabii ki hayır. Bizden önceki nesil nasıl sabahleyin bir acı kahveyi içmeyi bırakamıyor bunun gibi bir şey.

Peki bu hep olacak mı?

Önemli soru bu hadi anladım kısmet döngüsünde dönen bir sürü hevesli insan (ki aralarında ben de vardım) o zaman facebook kullandım. Peki hala ne için kullanıyoruz. Yavaş gelişime ayak uydurduğu ve en önemlisi ağı artık nişleyeceğini umduğum için kullanmaktayım. Yani 5 bin arkadaşımdan gelen tüm mesajların bana ulaşmayacağı ve benimle daha çok etkileşimde olacaklarla yan yana geleceklerimden bahsediyorum.


Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply