Google AdWords Yeni Şablonlar ile Daha Kaliteli Resim Reklamlar Oluşturma

Ağustos 19th, 2009 → 1:31 pm @ // No Comments

Google AdWords Yeni Şablonlar ile Daha Kaliteli Resim Reklamlar Oluşturma

İnternet reklamcılığında kaliteli ve profesyonel resim reklamlar (banner) oluşturmak, çoğu reklam verene zor ve karmaşık gelen bir iştir. Google reklamverenlere daha hızlı ve kolayca resim reklam (banner) oluşturmaları için geçen yıl ‘Görüntülü Reklam Oluşturucusu’ aracını reklamverenlerin hizmetine sundu. Bu aracın kullanımı ücretsiz olup, sadece 1-2 dakikada resim reklam oluşturabilirsiniz.

Geçen yıldan bugüne, Google toplam 40 ülkede 90′dan fazla farklı resim reklam şablonu geliştirdi. Bugün, bir grup yeni resim reklam şablonunu Görüntülü Reklam Oluşturucusu aracına eklediğimizi duyurmaktan memnunuz.

Bu yeni şablonlar Görüntülü Reklam Oluşturucusu aracında, ‘Genel’ kategorisinin altında ‘Şık’ reklam şablonları arasında görebilirsiniz. Bu yüksek kaliteli yeni şablonlar içerisindeki hazır tıklama butonları ile yüksek kalitedeki arka fonlar kullanıcıların ilgisini çekmek amacı ile özel olarak tasarlanmıştır. Bu yeni şablonların en önemli özelliklerinden birisi, arka fonların sade tutularak, tıklama butonları farklı renklerde ve farklı şekillerde hazırlanmıştır. Yeni şablonların amacı karmaşık yazılımlar kullanmaya gerek kalmadan, 1-2 dakikada, yüksek kalitede, etkili resim reklamlar (banner) oluşturmanızı sağlamaktır. Aşağıda yeni şablonlar ile ilgili örnekleri görebilirsiniz:

 Google AdWords Yeni Şablonlar ile Daha Kaliteli Resim Reklamlar Oluşturma

 Google AdWords Yeni Şablonlar ile Daha Kaliteli Resim Reklamlar Oluşturma

Bu şablonlar sayesinde, sadece reklamını vermek istediğiniz ürünün resmini yüklemeniz, ürününüzü tanıtan bir iki reklam metni yazmanız, anında yüksek kalitede resim reklam oluşturmanıza yeterlidir. Resim reklam oluşturmak sadece 1-2 dakikanızı alır.

Yeni şablonlar ile resim reklam oluşturmaya hemen başlamak için, hesabınızdaki kampanyalar içerisinde, reklam oluşturduğunuz sayfada, ‘Görüntülü Reklam Oluşturucu’suna tıklamanız yeterlidir. Görüntülü Reklam Oluşturucusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Görüntülü Reklamlar 101” sayfasını ziyaret edebilir veya nasıl resim reklam oluşturulduğu hakkında önceki blog yazımızda bulunan kısa eğitim videosuna bakabilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply