| Alıntı: AdWords Özelleştirilebilir Sütunlar

Temmuz 20th, 2009 → 2:08 pm @ // No Comments

Bugün, AdWords 3.0 yazımızda, özelleştirilebilir sütunlara göz atacağız. Özelleştirilebilir sütunlar, yeni AdWords arayüzünün kampanyalarınızı daha etkili yönetmenize yardımcı olan harika bir yeniliktir.. Özelleştirilebilir sütunlarla, reklam kampanyanız için en önemli olan ölçümleri seçebilir ve bu ölçümleri kampanyalarınızda daha hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. ADIM

İlk önce, hesabınızda ‘Filtre ve görünümler’ düğmesini tıklayın ve ‘Sütunları özelleştir’i seçin.

İnternet Reklamcılığı

2. ADIM

Daha sonra, ‘Sütunları özelleştir’ sayfasından hesabınıza ekleyebileceğiniz veya hesabınızdan kaldırabileceğiniz çeşitli sütunları görebilirsiniz. Sol tarafta, şütun seçiminin iki gruba ayrıldığını görürsünüz: Performans ve Dönş. (Dönüşümlerin kısaltması). Dönüşüm sütunlarını yalnızca, AdWords hesabınızda AdWords Dönüşüm İzlemeyi etkinleştirdiyseniz göreceğinizi unutmayın.

İnternet Reklamcılığı

3. ADIM

Son olarak, hesabınızda eklemek istediğiniz sütunları işaretleyiniz. İşaretlediğiniz sütunların listenize eklendiğini ve nasıl göründüğünü sağ tarafta anında görebilirsiniz. Ayrıca, bir kategorideki tüm sütunları seçmek için, tek tek işaretlemeniz herekmez, sadece kategori adının (Performans) yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.

Bazı sütunların gri, diğerlerinin yeşil olduğunu fark edeceksiniz. Gri sütunlar sabit olduğu için her zaman gösterilir. Yeşil sütunlar, gösterilmek üzere sizin seçtiğiniz ölçümlerdir. Yeşil sütunlarıi tıklayıp sürükleyerek, yeni bir sıralama oluşturabilirsiniz. Örneğin, ortalama tıklama başına maliyet ve ortalama konum gibi karşılaştırmaları yapmak üzere, ölçümleri yan yana getirmek raporlamalarınız çok kullanışlıdır.

İnternet Reklamcılığı

Unutmamanız gereken son bir nokta, AdWords’teki farklı sekmelerde farklı sütunlar bulunacağıdır. Örneğin, Kalite Puanı sütununu ‘Anahtar Kelimeler’ sekmesinde bulabilirsiniz, ancak ‘Kampanyalar’ sekmesinde bulamazsınız. Özelleştirilebilir sütunlarla ilgili anlatacaklarımız bu kadar. Hesabınızı özelleştirmek ve yalnızca istediğiniz hesap istatistiklerin, görmek için sütunlarınızı özelleştireceğinizi umarız.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır


Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply