Online Reklamın Önündeki Engeller, Fırsatlara Dönüşünce

Aralık 18th, 2008 → 4:42 pm @ // No Comments

Online Reklamın Önündeki Engeller, Fırsatlara Dönüşünce

Time 2008‘in bu yıl ki teması “Yaşasın İçerik“di. Gerek ülkemizde, gerekse tüm dünyada internet reklamcılığı çok ziyaret edilen sitelere bağlıdır. Bu siteler de içeriği günce ve çok olan sitelerdir. İşte bu sebeple internet reklamcılığın hele Türkiye’de oldukça fazla engeli olduğunu söyleyebilirim.

İnternet reklamını etkin şekilde kullanan toplam 500 site bulunan ülkemizde internet reklamcılığının sorunlarını konuşmamak kaçınılmazdı, ancak öyle çok sorunlar ve yapıların oturmamazlığı vardı ki bu sorunlar arasında biraz da faydalarından bahsetmeden geçemedik.

Gerek ReklamZ Genel Müdürü Orkun Tekin, gerekse panele başkanlık eden Mavi İletişim Grup başkanı Metin Karaşahin ve ben internet reklamcılığının faydalarından bahsetmeye çalıştık.

Etkili bir görüşme, bir çok sorulara yanıtlarla paneli sonlardırdık.

Panelde vurguladığım gibi, “İnternet reklamcılığında en önemli anahtar internet’te marka olmaktır. Bu gün Google markası altında dünyada verilen reklamın %80′ini dönmektedir. Ancak hangi reklamın içeriğini tam hatırlıyorsunuz. Önemli olan markadır, gerisi tereyağdır. Zamanı gelince insanın gözüne parlar, zamanı gelince erir biter.“


Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply